Lodge - Liatinová panvica 30cm

Lodge - Liatinová panvica 30cm
  • L10SK3
  • Lodge
  • Skladom na predajni 3 ks

61.50 EUR s DPH

Rodina Lodge vyrába svoj prvotriedny liatinový riad vo svojich zlievárňach v Tennessee (USA) už od roku 1896. Počnúc surovinami a procesom Seasoning končiac, ďalej a ďalej vytvára tú najvyššiu kvalitu, ktorá dáva do každého produktu, ktorý vyrobí. Ako jediný americký výrobca liatinového riadu je rodina Lodge pyšná na to, že nesie odkaz toho, čo započal už ich pradedo Joseph Lodge.

Liatinový riad Lodge je určený na tepelnú úpravu potravín (nielen mäsa) na tuku-restovanie, smaženie, pečenie a dusenie. Dá sa používať na plynovom sporáku, indukčnej a sklokeramickej doske, v teplovzdušnej rúre, v grile alebo priamo na uhlíkoch v otvorenom ohnisku. Liatinový riad má de facto neobmedzenú životnosť a jedná sa vlastne o prírodný produkt (železo) bez akéhokoľvek chemického "nepriľnavého" povrchu.

Povrch amerického liatinového riadu Lodge je už z výroby ošetrený základnou obnoviteľnou vrstvou zapečeného sójového oleja (Olej je vysoko rafinovaný a všetky proteíny, ktoré spôsobujú alergické reakcie na sóju, sú odstránené.) Tzv. "Seasoning". Táto obnoviteľná ochranná vrstva vytvára na povrchu riadu charakteristickú čiernu patinu. Tá chráni liatinu pred koróziou a súčasne vytvára nepriľnavý povrch. Termínom "seasoning" sa označuje ako pôvodná vrchná ochranná vrstva riadu, tak aj postupný proces udržiavanie tejto vrstvy. Seasoning je neustály proces, ktorý sa zlepšuje tým, čím viac v riadu varíte. Umývanie a údržba liatinového riadu je jednoduchá a rýchla.

Najväčšou výhodou liatinového riadu je dlhá životnosť, zdravotná nezávadnosť, vysoká tepelná vodivosť a vysoká akumulácia tepla. Málokedy je potreba zahrievať riad na veľmi vysokú teplotu, a aj pri zaplnení celej plochy panvy nedôjde k jej ochladeniu a následnému javu, ako u klasických panvíc z hliníkových zliatin, kedy sa napr. Mäso začne na panvici skôr dusiť než piecť.

Bežný podobný rozšírený liatinový riad je hladký, pekný na pohľad a bez akýchkoľvek povrchových nerovností. To je spôsobené jednak spôsobom výroby a najmä umelými chemickými vrstvami, z ktorých je povrch tohto riadu. Liatinový riad bez smaltu riadu žiadnu chemickú vrstvu nemá, a teda znesie aj zahrievanie na veľmi vysokú teplotu, kedy nedochádza k možnému odparovaniu nežiadúcich látok z povrchu riadu. Liatinový riad bez smaltu nemá vzhľad bežne rozšíreného komerčného riadu, ale jedná sa vlastne o zlievarenský výrobok, ktorý sa stále vyrába takmer rovnako ako pred 100 rokmi.

Neumývajte v umývačke riadu !

 

Podobné produkty